MARIMOTORS RACING


SVEIKI ATVYKĘ Į „MARIMOTORS RACING“ KOMANDOS NAMUS!

ARTIMIAUSIAS MŪSŲ KOMANDOS RENGINYS:

Street race PNG

2019M. LIETUVOS STREETRACE ČEMPIONATO FINALAS. VI ETAPAS DRUSKININKAI. 

VARŽYBŲ DIENOTVARKĖ. SPALIO 5D., GARDINO G.

(atkarpa tarp Druskininkų autobusų stoties ir Gardino/Veisiejų gatvių sankryžos).

10.00 – 2019M. LIETUVOS STREETRACE ČEMPIONATO 6 ETAPO STARTAS.

(klasės SGC1, SGC2, SGC3, SGC4, OC)

17.00 – 2019M. LIETUVOS STREETRACE ČEMPIONATO 6 ETAPO FINIŠAS.

17.30 – 2019M. LIETUVOS AUTOMOBILIŲ RALIO IR RALIO SPRINTO ČEMPIONATO ETAPO „RALLY CLASSIC“ MIESTO GR STARTAS.

20.00 – IŠKILMINGA APDOVANOJIMŲ CEREMONIJA.

(podiumas prie viešbučio „EUROPA ROYALE DRUSKININKAI“) 

LIETUVOS STREETRACE ČEMPIONATO 6 ETAPO GRUPIŲ LAIKAI (atnaujinta 2019 10 04)

(ATVYKIMAS, REGISTRACIJA, SUSIRINKIMAS, STARTAS)

VARŽYBŲ DOKUMENTAI DALYVIAMS

DALYVIŲ SĄRAŠAS 2019 09 27

  

„Marimotors racing“ sezono išpažintis radijo stoties FM99 eteryje! Apie tai kas įvyko ir dar įvyks Druskininkuose – kalbasi „FM99″ balsas Liudas Ramanauskas ir „Marimotors racing“ atstovas Ronaldas Rutkauskas. 

„STREETRACE“ FINALAS IR „RALLY CLASSIC“

DRUSKININKUOSE – TĄ PAČIĄ DIENĄ BENDROJE TRASOJE

Jau tradiciškai Lietuvos „Streetrace“ čempionatas finišuos Druskininkuose. Pasibaigus paskutiniam 6 etapui išaiškės ne tik naujieji čempionai klasėse, bet ir stipriausia sezono komanda. Negana to – tą pačią dieną Druskininkuose baigsis ir šiųmečiai Lietuvos ralio bei ralio sprinto čempionatai. 6 „Streetrace“ etapo bei „Rally Classic 2019″ organizatoriai šiemet susivienijo, jų kuruojamos trasos susipynė į vieną visumą, tad finalinis akordas laukia tikrai skambus. Trijų skirtingų disciplinų finalai tame pačiame mieste, tą pačią dieną ir su bendra apdovanojimų ceremonija – įvyksta tikrai ne kas dien.

078__5191

 Vaizdas iš „Streetrace“ perspektyvos.

 Finalinis Lietuvos „Streetrace“ čempionato etapo pasirodymas Druskininkuose pamažu tampa tradiciniu. Pirmą kartą greituminio slalomo varžybas Gardino gatvėje, „Marimotors racing“ komanda surengė 2015 metais, o pernai, po kelių metų pertraukos, organizatoriai grįžo prie senos idėjos ir sportininkus iš visos šalies vėl pakvietė prie starto linijos rudenėjančio kurorto gatvėse.

307__5220

„Taip jau susiklostė, jog pernai „Marimotors racing“ teko organizuoti net tris, tuomet greituminiu slalomu vadinto čempionato etapus, tačiau etapas Druskininkuose sportininkams, žiūrovams ir varžybų partneriams įsiminė geriausiai. Pirmą kartą C lygos lenktynes transliavome tiesiogiai, į dienos šviesą „ištempėme“ kelias naujas, varžybų eigą spartinančias idėjas ir tai neliko nepastebėta. Čempionato dalyviai Druskininkų trasą įvardijo kaip vieną sudėtingiausių visame čempionate, o sportininkų iniciatyva surengtuose geriausio 2018m. etapo rinkimuose, „Marimotors racing“ atiteko motyvuojantis apdovanojimas už geriausias sezono varžybas, kurias surengėme Druskininkuose.“, – lenktynėms artėjant sakė organizatorių klubo atstovai: Tadas Zdanavičius ir Ronaldas Rutkauskas.

388__5322

 Nauji prieskoniai.    

 „Kai buvo paskelbtas bendras visų Lietuvos automobilių sporto šakų kalendorius šiems metams, tiek aš, tiek Tadas sulaukėme įvairaus plauko skambučių ir žinučių: „… jūs ką? Nematot? Taigi „Rally Classic“ tą pačią dieną, tame pačiame mieste! Taigi datos „kertasi“!“

Na taip, datos „kertasi“, bet renginiai tikrai ne. Šiemet pabandysime įrodyti, kad dviejų skirtingų automobilių sporto disciplinų simbiozė yra įmanoma, kad mes galime būti naudingi raliui, o ralis mums.

038__5400

Šešto „Streetrace“ čempionato etapo startas Gardino gatvėje bus duotas spalio 5d. 10 valandą. Registracijas yra pateikę daugiau nei 60 sportininkų, visi jie startuos po 4 kartus, tad mūsų laukia apie 240 unikalių startų. Lenktynės turėtų būti tikrai pasiutę: etapas paskutinis, tad čia, vienų ar kitų klasių lyderiai bandys išlaikyti savo pranašumą, o jų kantrybę bandys artimiausi varžovai, turintys matematinius šansus išplėšti sezono pergales. 6 „Streetrace“ etapo ir, kartu, 2019m. sezono finišo vėliavą pakelsime apie 17 valandą, tačiau lenktynės mūsų trasoje anaip tol nebus pasibaigę. Už keliolikos minučių čia pasirodys visas „Rally Classic 2019″ karavanas ir Gardino gatvėje įrengta „Streetrace“ trasa taps Lietuvos ralio bei ralio sprinto čempionatų etapo miesto greičio ruožu „H2Auto“. Jį įveikę, ralio dalyviai važiuos toliau, į likusius greičio ruožus Druskininkų apylinkėse.

073__5038

Šią, jungtinio renginio idėją „nešiojomės“ jau keletą metų. Džiaugiamės, kad „Rally Classic“ organizatorius, „AJAGS“ klubo vadovas Jonas Balčiūnas mūsų mintį priėmė su dideliu entuziazmu ir štai turime dideles varžybas su persipynusia trasa bei bendra apdovanojimų švente prie viešbučio „Europa Royale“. Šiemet naujų prieskonių tikrai neturėtų trūkti.“, – apie naujas idėjas ir iššūkius pasakojo „Streetrace“ finalo organizatoriai – komanda „Marimotors racing“.

005__5059

 Visos dienos įvykius iš „Streetrace“ trasos Druskininkuose bus galima stebėti ir tiesioginės vaizdo transliacijos metu portale gazas.lt. Transliacija prasidės 10 valandą ir tęsis iki vakaro, kol Gardino gatvėje finišuos paskutinis „Rally Classic“ automobilis.

206__5339

 

2019 metų Lietuvos „Streetrace“ čempionatas išvažiavo į finišo tiesiąją. Komanda „Marimotors racing“ visus neabejingus automobilių sportui kviečia į finalinį 6 etapą, kuris jau tradiciškai organizuojamas Druskininkuose, Gardino gatvėje. Šiemet netrūks staigmenų: be kelių šimtų „Streetrace“ startų, daugeliui gerai pažįstama trasa taps ir vienu iš  Lietuvos ralio bei ralio sprinto čempionatų etapo „Rally Classic 2019″ greičio ruožų. Bendromis „Marimotors racing“ ir „AJAGS“ („Rally Classic 2019″ organizatorių) klubų pastangomis, tą pačią dieną vykstančių dviejų lenktynių grafiką pavyko suderinti taip, kad Gardino gatvėje išvysime net trijų serijų sportininkus nuo mėgėjų iki aukščiausio kalibro ralio meistrų.


 


MŪSŲ PRAĖJĘ 2019M. RENGINIAI

LIETUVOS MINI RALIO ČEMPIONATO II ETAPAS „GRAVEL FEST RALLY 2019″. LIEPOS 6D.

FB GFR rally

                         IKONKES INFO DALYVIAIIKONKES INFO ZIUROVAIIKONKES INFO ZINIASKLAIDA

Skelbiame GR žemėlapius!

FOTO

GRAVEL FEST RALLY 2019 MARŠRUTINĖ KORTELĖ (ruožų starto laikai)

GFR 2019 Piliakalnis


 

 

Birželio 18 dieną Punios miestelio kultūros namuose įvyko neeilinis automobilių sporto renginys: ralio seminaras apie stenogramos užrašymo bei skaitymo meną. Spausk ant paveikslo, čia rasi vaizdo įrašą bei platesnę informaciją.svedas seminaras

Iki „Gravel fest rally 2019″ liko geras mėnuo. „Marimotors racing“ komanda dirba nesudėdama rankų ir tęsi savo pažadus: Birželio 18d., 18val. visus (naujokus, pažengusius ir profesionalus) kviečiame į nemokamą seminarą Punioje su Vytautu Švedu. Garsus sportininkas kalbės apie stenogramos surašymą bei jos skaitymą, o seminaro svečias, LASF techninių reikalavimų komiteto pirmininkas Egidijus Janavičius apžvelgs svarbius technikos parengties niuansus. Jei dar kyla klausimų „O kodėl aš turėčiau dalyvauti?“, – atsakome: „GFR 2019″ – pirmas, pilnai „žvyrinis“ Mini ralio čempionato etapas, kuriame stenogramos ekipažams reikės labiau nei oro! Kviečiame registruotis laisva forma ask@marimotors.lt (tiesiog parašykite klausytojų skaičių, vardus/pavardes). Tokia proga pasitaiko ne kasdien! Laukiame Punioje! (Kaunas – Punia: 70km. / Vilnius – Punia: 90km).

svedas seminaras

programa1

Pirmą kartą: Lietuvos mini ralio čempionato etapas – ant žvyro greičio ruožų.

Ruožus jau įvertino Vytauto Švedo ir Žilvino Sakalausko ekipažas.

Gandai apie tai, kad antras 2019m. Lietuvos Mini ralio čempionato etapas bus kitoks ir kažkuo ypatingas netilo jau nuo žiemos. Varžybų organizatorių, komandos „Marimotors racing“ atstovai nuo atsakymų ilgą laiką išsisukinėjo, tačiau šiandien pranešė oficialiai: anksčiau „Rally Alytus“ vadintos tradicinės varžybos pavadinimą keičia į „Gravel fest rally 2019″ ir jos vyks ant atvirų žvyrinių greičio ruožų Punios miestelyje ir jo apylinkėse.

Kas laukia ir ką suplanavo organizatoriai – kalbamės su „Marimotors racing“ komandos vadovu Tadu Zdanavičiumi bei klubo viešųjų ryšių atstovu Ronaldu Rutkausku.

Tadai, nuo senų laikų Mini ralį daugelis pažįsta kaip lenktynes ant asfalto su įvairiomis slalomo figūromis, baudomis už nuvertsas gaireles ir pan. Kada ir kaip šovė mintis tai pakeisti ir Mini ralį maksimaliai priartinti prie tikro, klasikinio ralio sampratos?

T.Z.: Mintis jog atėjo laikas kažką keisti, klube kilo dar pernai rudenį kai užbaigėme sezoną. Važiavome automobiliu su kolega Ronaldu Rutkausku ir kalbėjome apie tai, kad, gal būt, įdomu būtų į Alytaus apylinkes sugrąžinti klasikinį ralį. Abu pripažinome, jog kalbėti apie aukščiausio kalibro lenktynes mums kiek ankstoka, tačiau tuoj pat abiems šovė ta pati mintis: juk Mini ralio čempionato taisyklės lenktyniauti ant žvyro nedraudžia!  Mums užteko tik susižvalgyti ir bendrą sprendimą priėmėm akimirksniu. Dar prieš gerą pusmetį žinojome, kad tradicinis mūsų klubo organizuojamas etapas vyks ant žvyro ruožų be jokių kūgelių ir painių schemų. Kaip ir kas met Lietuvos automobilių sporto federacijai teikėme paraišką antram Mini ralio čempionatui organizuoti ir ją teikėme su mintimi apie tikrą klasikinį ralį.

Pirmine GR shcema 2Regiono keliuku zemelapis

Papasakokite plačiau apie greičio ruožus. Koks jų kilometražas, kokia tvarka ir iššūkiai laukia sportininkų?

T.Z.: Greičio ruožai ralyje bus trys, važiuojami po 2 kartus. Bendras GR kilometražas bus virš 17 kilometrų, to Mini raliui tikrai pakanka (ir netgi viršija čempionato reglamente numatytą minimalų kilometražo normatyvą). Ryte, po dokumentų pildymo, ekipažai pajudės iš Alytaus į Punią ir ten lauks įdomioji dalis – teks užsirašyti kelio stenogramas, kas daugeliui pradedančiųjų taps tikru iššūkiu. „Gravel fest rally 2019″ startuos vidurdienį tiesiai iš Punios miestelio centro. Įveikę 3 GR sportininkai rinksis servise, o po jo – vėl kartos tuos pačius 3 greičio ruožus. Pirmą kartą juos pravažiavome dar ankstyvą pavasarį per polaidžio pliurzę, po kelių savaičių trasą įvertino bei savo pastabas išsakė LASF „Saugaus varžybų organizavimo“ komiteto atstovas Arturas Gailius.

R.R.: Alytaus rajonas gan didelis, tačiau Punią pasirinkome neatsitiktinai. Patys žinojome keletą gražiai „susuktų“ keliukų, mums labai padėjo ir čia gyvenantis, raliu daug metų sergantis bičiulis Aleksandras. Jo dėka sudarėme įdomų maršrutą, kurį (kaip ir visą ralio idėją) nedvejodamas palaimino Punios seniūnas Gintautas Laukaitis. Kabinetuose dažniausiai tenka ilgai aiškinti ko atėjai, kas yra ralis, ko tau reikia, o čia bendrą kalbą radome labai greitai. Po kelių mūsų pirmo susitikimo minučių seniūnas atvertė smulkų vietos keliukų žemėlapį ir pats įsitraukė į maršruto ir ruožų paiešką. Punioje pajutome stiprų palaikymą ir geranoriškumą.

 Pirmine GR shcema 3 Tadas ZdanaviciusPirmine GR shcema 4 Tadas Zdanavicius

T.Z.: Kalbant apie iššūkius – svarbiausi bus keli. Nors ir atkris kūgeliai, slalomo figūros ir pan., tačiau teks labai pasaugoti automobilius. Techniškai tvarkingą automobilį išlaikyti sveiką iki finišo važiuojant asfaltu – yra kur kas paprasčiau nei važiuojant žvyru. Taip pat negalima užmiršti, kad sportinės padangos C lygos lenktynėse yra draudžiamos, tad reikės gerai pagalvoti ne tik apie padangų pasirinkimą, bet taip pat ir apie jų išsaugojimą. Prakirsta padanga ralyje – tai žanro klasika, kuri gali kainuoti labai daug: prizinę poziciją ar pasivažinėjimą grioviu.

R.R.: Kiekvieno mūsų organizuojamo Mini ralio etapo metu esu tas blogietis, kuris nori maksimaliai sumažinti kūgelių skaičių, kažkaip „išgyvendinti“ visokias baudas kurios tinka slalomui, street race, bet ne raliui (nuverstas kūgelis, pračiuožta „Bazė“, schemos nevykdymas ir pan.) Ralyje man jos atrodo nelogiškai, nors puikiai suprantu, kad aikštelėse ir gatvėse be to apsieiti sunku. Tai ką ruošiame šiemet – „išjungs“ panašias baudas (jos taip pat apkrauna sekretoriatą, palieka daug vietos sportiniams ginčams), bet, kaip minėjo Tadas – medalis turi dvi puses. Jei galvos neskaudės dėl nuverstos „fyškės“, tai ją turėtų įsiskausti galvojant apie stenogramą. Profesionalai jos užrašymo „šlifavimui“ atiduoda metų metus, tad ką kalbėti apie daugelį mėgėjų, kuriems tai bus pirmas kartas.

Akivaizdu, kad startuoti ir sėkmingai finišuoti ralyje be geros stenogramos yra neįmanoma. Nors dauguma mėgėjų žino kas tai yra, tačiau kai pribręs laikas užsirašyti visus greičio ruožų vingius klausimų gali kilti daugiau nei atsakymų. Ar nebijote, kad automobiliai pradės „arti“ visus griovius iš eilės?

Vytautas Svedas_Zilvinas Sakalauskas V.Svedas

T.Z.: Varžybas kaimyninėse šalyse, kuriose mėgėjai traukiami į profesionalias trasas, stebime ne vienerius metus. Formatų tekę matyti įvairių, tačiau visose panašiose lenktynėse pradedantiesiems talkina kokios nors autosporto žvaigždės. Kartu startuoja, teikia pastabas, moko vienų ar kitų gudrybių. Organizuodami „Gravel fest rally 2019″ iškart galvojome apie jo dalyvių saugumą, tad pagalbos kreipėmės į klasikinio ralio meistrus. Prisidėti prie mūsų idėjos pakvietėme Vytautą Švedą ir ilgametį jo šturmaną Žilviną Sakalauską. Užteko vieno skambučio ir vos po kelių savaičių, kai turėjome tikslią ruožų schemą, Vytautas su Žilvinu atvyko į Punią. Ekipažas užrašė bei kelis kartus patikrino stenogramą, kuri dalyviams galės būti kaip pagrindiniu, arba pagalbiniu dokumentu varžybose. Kokios garsaus ekipažo mintys buvo pravažiavus „Gravel fest rally 2019″ ruožus – sužinosite komandos filmuke.

Ronaldai, minėjai, jog čia garsaus ralio ekipažo pasirodymas dar nesibaigė. Kas toliau?

R.R.:  Vytautas Švedas pats puikiai žino, kiek laiko ir darbo prireikė, kol jo stenograma tapo tokia, kokia yra šiandien. Mus maloniai nustebino paties Vytauto išsakyta mintis surengti seminarą apie stenogramos užrašymo ir skaitymo pagrindus. Ko gero nufilmuosime vieną GR, ir pamažu, su Vytauto komentaru „pravažiuosime“ jį virtualiai, analizuodami kodėl čia užrašyta taip ir ne kitaip, kodėl čia reikia skaityti iškart du posūkius iš eilės ir pan. Šiuo atveju, tokia edukacinė programa prieš ralį yra tiesiog neįkainojama, todėl visus Mini ralio, ralio sprinto sportininkus kviečiame sudalyvauti Vytauto Švedo ir Žilvino Sakalausko paskaitoje. Kur ir kada seminaras turėtų įvykti – paskelbsime socialinėje erdvėje. Seminaras bus nemokamas, tad praleisti progą paklausyti pripažintų ralio meistrų – būtų tikras nusikaltimas.

Pirmine GR shcema 1 Vytautas Svedas_Tadas Zdanavicius_Zilvinas Sakalauskas 1

 


 

LIETUVOS STREETRACE ČEMPIONATO I ETAPAS.

ACIU


Į varžybas atleki iš kito miesto? Neklaidžiok – atsisiųsk/atsispausdink Lietuvos Street race čempionato I etapo žemėlapį! Žiūrovų laukiame karščiausiame taške (žr. „ŽIŪROVŲ ZONA“).

 zemelapis

VARŽYBŲ DOKUMENTAI DALYVIAMS IR ŽINIASKLAIDAI

GALUTINIS DALYVIŲ SĄRAŠAS

JEI KURIS NORS DALYVIS PRANEŠTŲ APIE SAVO NEATVYKIMĄ – APIE LAISVĄ VIETĄ EILĖS TVARKA INFORMUOSIME PAREIŠKĖJUS IŠ REZERVINIO SĄRAŠO.

REGISTRACIJA Į LSRČ I ETAPO VARŽYBAS YRA SUSTABDYTA.


 

 

Race taxi skelbimas

SVEIKINAME RACE TAXI ŽAIDIMO LAIMĖTOJUS!

JUSTINA T.

ARNAS K.

PETRAS K.

KAROLIS G.

JUOZAS B. Šiuo metu Juozas Lietuvos garbę gina Ispanijoje burlenčių varžybose, tad prizą perleido savo draugui Egidijui.

www virselis facebook virselis 3

BALANŽIO 6 DIENĄ STREET RACE VARŽYBOS ALYTUJE!

 

MES JAU RADIJO ETERYJE!

 

Į kiemą žengia pavasaris, o kartu su juo prasideda dar vienas, sportinių intrigų bei tikro greičio kupinas automobilių sporto sezonas. Klubas „Marimotors racing“ jį pradeda tradiciniu, pirmu Lietuvos street race čempionato etapu „Alytus street race 2019″. Beje, apie pavadinimą kalbant, verta pastebėti, jog žodžių junginys „Street race“ atsirado ne šiaip sau. Lietuvos automobilių sporto federacijos „Kitų sporto šakų“ komiteto iniciatyva nuo 2019 metų jis keičia greituminio slalomo sąvoką. Organizatoriai vis dažniau greituminį slalomą „tempė“ į miestų gatves, kad ši disciplina taptų labiau matoma, todėl pavadinimas „Street race“ (angl. – gatvės lenktynės) – čia tinka puikiai. Čempionatas bus vykdomas pagal griežtus LASF varžybų ir techninius reglamentus, todėl jį tapatinti su kokiomis nors nelegaliomis gatvių lenktynėmis ir nevaldomais procesais – tikrai nederėtų.

Pirmas 2019 metų SRČ etapas Alytuje startuos balandžio 6 dieną pramonės miestelyje 10 val. (buvusio mėsos kombinato teritorija, Pramonės g. 16), daugeliui sirgalių ir šalies sportininkų puikiai pažįstamoje ir greitoje trasoje. Į pirmą sezono etapą vidutiniškai registruojasi 60-70 sportininkų, tad per dieną išvysime apie 300 važiavimų, mat kiekvienas varžybų dalyvis startuos po 5 kartus. Bendra važiavimo laikų ir baudų suma išaiškins geriausius sportininkus klasėse.

Žiūrovai bus laukiami ant centrinės pramonės miestelio rampos,  o negalintiems atvykti – organizatoriai vėl ruošia tiesioginę varžybų vaizdo transliaciją. Kol kas tiek, sekite naujienas mūsų svetainėje marimotors.lt bei facebook’e – @marimotorsracing.

 


2018m.

2018m. Lietuvos slalomo ir greituminio slalomo čempionato apdovanojimų metu, klubas „Marimotors racing“ atsiėmė pirmuosius savo apdovanojimus. Sportininkų iniciatyva surengtuose „Geriausio metų LGSČ renginio“ rinkimuose be konkurencijos pelnėme pirmą vietą už 6 etapą Druskininkuose. Ačiū už iniciatyvą, už palaikymą, už įvertinimą!!!

46079679_352833791957923_7871288955952431104_o

VPP_6630

Sezonas 2018

 

AKIMIRKOS IŠ PASKUTINIŲ MŪSŲ ORGANIZUOTŲ VARŽYBŲ DRUSKINIKUOSE:

LIETUVOS „H2AUTO“ GREITUMINIO SLALOMO ČEMPIONATO VI ETAPAS „DZŪKIJOS TAURĖ 2018″.